Day 2

Afternoon Session

Order Bout Weight Catageory Name (Team) – Red Corner Name (Team) – Blue Corner Winner
1 27 Fly (52 Kg) Mungun-Erdene Gandulam (MGL) Maamo Dannel (PHI) Mungun-Erdene Gandulam (MGL)
(3-2)
2 28 Fly (52 Kg) Dimitri Yusupov (RUSS) Devendro Singh Laishram (IND) Devendro Singh Laishram(IND)
(5-0)
3 29 Light (60 Kg) Tsuerenchimed Purevsuren (MGL) Man Reng Ming (DPRK) Man Reng Ming (DPRK)
(5-0)
4 30 Light (60 Kg) Papendang Farand (INA) Bada Reng Gui (CHI) Papendang Farand (INA)
(3-2)
5 31 Welter (69 Kg) Otogonjargal Batzorig (MGL) Pan Hung Ming (TPE) Otogonjargal Batzorig (MGL)
(5-0)
6 32 Welter (69 Kg) Batkhuyag Sukhkhuyag (MGL) Tun Laga (CHN) Batkhuyag Sukhkhuyag (MGL)
(4-1)
7 33 Women Fly (51 Kg) Mayagmardulam Nandintsetseg (MGL) Ochirbat Jargalan (MGL) Ochirbat Jargalan (MGL)
(3-1)
8 34 Women Fly (51 Kg) Janchiv Nyamsuren (MGL) E Nai Yan (CHN) E Nai Yan (CHN)
(5-1)
9 35 Women Light (60 kg) Urantsetseg Shinetsetseg (MGL) Pasuit Raza (PHI) Pasuit Raza (PHI)
(3-2)
10 36 Women Light (60 kg) Oyun Erdene ( MGL) Natalya Chadrina (RUS) Natalya Chadrina (RUS)
(5-0)
11 37 Women Light (60 kg) Munkhbat Myagmarjargal (MGL) Chen Nien Chen (TPE)

Chen Nien Chen (TPE)
(5-0)

12 38 Women Light (60 kg) Zhou Pan (CHN) Sandakova Drrima (RUSS) Sandakova Drrima (RUSS)
(5-0)

Evening Session

Order Bout Weight Catageory Name (Team) – Red Corner Name (Team) – Blue Corner Winner
1 39 Light Fly (49 Kg) Ganhjyag Gan Erdene (MGL) Tu Po Wei (TPE) Ganhjyag Gan Erdene (MGL)
(5-0)
2 40 Light Fly (49 Kg) Ferdinan Bertholen Kase (INA) Ganselem Ariunbold Ferdinan Bertholen Kase (INA)
(3-2)
3 41 Bantam (56 kg) Kharkhuu Enkh Amar (MGL) Shiripov Chinggis (RUSS) Kharkhuu Enkh Amar (MGL)
(5-0)
4 42 Bantam (56 kg) Hyo Nam Jo (DPRK) Edusma Jeorge Rey (PHI) Hyo Nam Jo (DPRK)
(4-1)
5 43 Light Welter (64 Kg) Baatarsukh Chinzorig (MGL) Rohit Tokas (IND) Baatarsukh Chinzorig (MGL)
(5-0)
6 44 Light Welter (64 Kg) Erlanbek (CHN) Yong Sheng (CHI) Erlanbek (CHN)
(3-2)
7 45 Middle (75 Kg) Devaasuren Davaanyam (MGL) Hendra Betaubun Brama (INA) Devaasuren Davaanyam (MGL)
(4-1)
8 46 Middle (75 Kg) Ananin Vitali (RUS) Jan Xo Ja (CHI) Jan Xo Ja (CHI)
(5-0)